menu icon

Magnetoterapie

Weget     /     Služby     /    Psí lázně     /     Magnetoterapie

 

Pulzní magnetoterapie

Stejně jako lidé i zvířata mají kosti a svaly, jejich organismem protéká krev a mnohé funkce zvířecího a lidského organismu jsou shodné, nebo velmi podobné. Ve veterinární medicíně jsou terapeutické postupy téměř shodné, jako ty, které se používají při léčbě obdobných zdravotních potíží u lidí.
Je proto logické, že pokud magnetoterapie pomáhá například k lepšímu prokrvení u lidí, bude tomu tak i u zvířat. S pohyblivostí je tomu stejně tak.

Využívá se k rekonvalescenci psů po složitých zákrocích, jako součást pooperační péče. Magnetoterapii lze použít při ortopedických a neurologických problémech.

Pokud Váš pes kulhá, má problémy s artrózou, degenerativním onemocněním kloubů, nebo byste chtěli podpořit lepší hojení zlomenin u těchto zvířat, pak je pulzní magnetoterapie dobrou volbou. Snižuje se také potřeba analgetik ke snížení bolestí. Magnetoterapie se také doporučuje u zvířat při dermatologických problémech, jako jsou záněty kůže, atopické ekzémy apod.

Účinky magnetoterapie jsou založeny na působení pulzního magnetického pole určité frekvence na psí organismus. Látkový metabolismus v buňkách probíhá díky pulznímu magnetickému poli daleko intenzivněji a dokonaleji. Výsledkem je velmi kvalitní očistný a regenerační proces v buňkách, tedy i tkáních a orgánech.

 

Máte zájem o naše služby?

Objednat služby