menu icon

Strečink

Weget     /     Služby     /    Psí lázně     /     Strečink

Strečink

Strečink je u psů výhodný ze stejných důvodů jako u lidí. I psi jsou sportovci, musí skákat, šplhat, vlnit se, sprintovat, řezat ostré zatáčky, prudce brzdit. Psí svaly, vazy, šlachy a kosti reagují na zátěž stejně jako lidské. Protažení před výkonem i po něm, umožní lepší funkci svalů, uvolnění, rychlejší regeneraci, zmenší se riziko úrazu. Protažení je důležité i u psích seniorů a psů v rekonvalescenci.

Před strečinkem je nutné, aby měl pes svaly zahřáté, kupříkladu lehčím klusem nebo masáží. Jedno protažení by mělo trvat 15 – 30 s, každé se opakuje 2x – 3x. Bývá součástí masáže. Pes si protahování bude užívat, někdo při něm dokonce klimbá.

Strečink je velmi důležitou součástí péče o pohybový aparát psa, často velmi podceňovaný.

Cvičení na gymnastických míčích

Cvičení na balónu je vhodné pro každého pejska. S cviky na míči lze začít od šesti měsíců věku štěněte. Fyzioterapeuti doporučují cvičení i psům, kteří mají dysplazii kyčelního kloubu, luxaci čéšky nebo jsou v poúrazové rekonvalescenci. Cvičení je vhodné kombinovat s protahováním, plaváním.

Cvičením na míči pes posiluje specifické svaly, které běžným pohybem příliš posílit neumíme. Jsou to především jemné svaly kolem kostry, které pomáhají stabilizovat klouby a vazy, svaly okolo páteře, které napomáhají celkovému zpevnění těla a také svaly v psích tlapkách, které zpevňují zánártní a záprstní kůstky

Cvičení na míčích se doporučuje jak psům bez zátěže, tak psům, kteří mají vysoké zatížení v některém ze sportů. Cvičení pomáhá zvyšovat celkovou fyzickou kondici a koncentraci.

Máte zájem o naše služby?

Objednat služby